środa, 1 lutego 2017

Valladolid

Ławki w parku Zócalo

Dobry punkt wypadowy do Chichén Itzá

Cenoty

Niedaleko miasta jest wioska Dzitnup. Można tam zobaczyć jedne z najładniejszych cenot na Jukatanie: X'Keken oraz Samula. Natomiast w środku miasta Valladolid znajduje się cenota Zaci. Od centrum, Zócalo jest oddalona o 400 metrów na wschód. Wstęp kosztuje 25 pesos. Nad cenotą góruje restauracja, lecz jedzenie jest tam trochę droższe. Taniej można zjeść przy samym Zócalo. Na północnej ścianie na wschodnim rogu jest pasaż, w którym można zjeść smaczny i przyzwoity posiłek w dobrej cenie. 
Cenota Zaci

Przedstawicielstwo czekolady

W Valladolid można odwiedzić przedstawicielstwo fabryki czekolady. Za darmo zostaniemy oprowadzeni po kilku pokojach w których dowiemy się o historii kakaa w Meksyku, procesie produkcji czekolady. Na koniec zostaniemy poczęstowani różnymi rodzajami czekolady wyprodukowanej z różnych nasion kakaowca. Przedstawicielstwo ma swoją siedzibę na rogu ulic Calz. de Los Frailes i Calle 48. Czerwony budynek, przed drzwiami jest wywieszka z napisem "cacao".

Katedra San Servacio o Gervasio
Przedstawicielstwo tequili

Poza przedstawicielstwem czekolady można również odwiedzić przedstawicielstwo popularnego trunku - tequili. Zwiedzanie z przewodnikiem jest tutaj również darmowe. Przewodnik opowie o procesie produkcji tequili, przybliży plantacje agawy. Na zakończenie darmowa degustacja. Do spróbowania będą cztery kieliszki, od najtańszej po kilkuletnią. Można od razu kupić butelkę 0.7l w cenie od 50$ do 100$. Przedstawicielstwo mieści się w czerwonym budynku przy małym placu wokół ulic Calle 41, Calle 46 i Calz. de Los Frailes.

Krzesełka w parku Zócalo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz