środa, 15 lutego 2017

Mérida

Ratusz

Dawniej główna siedziba światowych milionerów.

Atrakcje

Mérida jest bardzo ważnym ośrodkiem przemysłowym, biznesowym oraz kulturalnym. Można tutaj znaleźć liczne rezydencje, wille oraz teatry, parki, kościoły i pomniki. W samym Zócalo warto zwrócić uwagę na:
  • Ratusz. Ten różowy budynek dawniej był miejskim więzieniem. Teraz pełni funkcję ratusza miejskiego. Na wieży ratuszowej widoczny jest zegar z lat 20-tych XX wieku.
  • Pałac gubernatora. W środku na muralach (malowidła ścienne) można podziwiać historię Meksyku.
  • Katedra. W środku, na ołtarzu stoi ogromny drewniany krucyfiks.
Na północ od Zócalo w odległości 3 km warto zobaczyć Pomnik Ojczyzny ukazujący wielki patriotyzm meksykanów. Pomnik został wzniesiony w 1976 roku.

Katedra

Naganiacze i obnośni handlarze

W centrum, w szczególności na Zócalo można spotkać wielu naganiaczy i obnośnych handlarzy. Obnośni handlarze mają towar od razu ze sobą po niższych cenach, często też gorszej jakości. Naganiacze z kolei zapraszają do swojego znajomego bądź przyjaciela co tu obok ma sklep. W ten sposób naganiają klientów na hamaki, koszule i inne towary. W sklepach jest znacznie drożej, ale też jakoś towarów wydaje się być lepsza. Orientacyjne ceny:
  • Hamaki, w sklepie od 1000 pesos, u handlarza na ulicy są już za 250 pesos
  • Kapelusze panamskie, w sklepach, dobrej jakości kosztują kilkaset pesos
  • Koszule zrobione z agawy, w sklepach kosztują 600 pesos

Pomnik Ojczyzny
Okolice

Położenie  miasta skłania ku wyjazdom krajoznawczym na tereny przy Zatoce Meksykańskiej. Można tam zobaczyć flamingi, cenoty, popływać na rzece. Czasem można trafić na wycieczkę organizowaną przez lub za pośrednictwem hostelu. Koszt to około 450 pesos.


Pałac Gubernatora

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz