czwartek, 19 stycznia 2017

Akumal

 Krab mieszkający w piasku

Rafa koralowa, laguna, żółwie, a w grudniu i styczniu wieloryby.

Dojazd

Najprościej i najtaniej można dojechać busami collectivo. Akumal znajduje się 25 km od Tulum, 10 km za parkiem Xel-Ha. Od głównej drogi do plaży jest około 600 metrów. Gdy dojdzie się do zabudowań należy kierować się na prawo. Plaża jest długa, z reguły nie jest zatłoczona.

Krab mieszkający w muszelce
Żółwie

Ta mała miejscowość słynie z żółwi, które można tutaj spotkać. Jednak przy niesprzyjających warunkach, np. wzburzonym morzu żółwie nie wychodzą z wody. Chociaż w wodzie równie ciężko jest je wtedy spotkać. Za to niezależnie czy są fale czy nie, można tutaj zobaczyć rafę koralową. Wystarczy wypłynąć kilkadziesiąt metrów od brzegu. Uwaga, rafa jest twarda, więc lepiej nie uderzać w nią kolanem ;-).

Prezentacja sprzętu do snorklingu

Laguna Yal-Ku 

W miasteczku jest jeszcze jedna atrakcja warta odwiedzenia - Laguna Yal-Ku. Idąc główną drogą należy kierować się na lewo, zamiast na prawo w stronę plaży. Po przejściu 3 km dojdzie się do laguny. Po drodze będą bardzo drogie wille z prywatnymi plażami. Niektóre z nich są przeznaczone na wynajem dla turystów. Wstęp do laguny kosztuje 182 pesos lub 18 USD. Wynajem sprzętu do snorklingu jest tutaj bardzo drogi, dlatego warto mieć go już ze sobą. Można w niego zaopatrzyć się po dużo korzystniejszych cenach już w Tullum. Woda w lagunie jest trochę chłodniejsza, ale za to miejsce jest pełne flory i fauny jak np. rafa koralowa, różno kolorowe rybki, pelikany, itd.


Krab i piękna meksykanka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz