niedziela, 30 lipca 2017

Cañón del Sumidero

 Kanion Sumidero

Bogata flora i fauna zamknięta między dwiema skalnymi ścianami.

Położenie

Kanion można zwiedzać zarówno górą jak i dołem. Na górze są świetne punkty widokowe, a na dole czeka ekscytująca wycieczka bardzo szybką łodzią motorową. Aby skorzystać z wycieczki wodnej należy udać się do miasteczka Chiapa de Corzo, leży ono nieopodal stolicy regionu - Tuxtla Gutiérrez, około 70 km od San Cristóbal.

Małpy na drzewie

Wycieczka łodzią

Przy rzece Grijalva rozmieszczone są firmy, które oferują wycieczkę motorówką do końca kanionu i z powrotem. Łodzie są duże, mieszczą około 20 - 30 osób. Są przy tym bardzo szybkie. Wszystko co nie przywiązane to odleci - np. kalepusz. Warto mieć okulary, gdyż pęd wiatru nie pozwoli na oglądanie. Przy ciekawych miejscach przewodnik zwalnia, zatrzymuje motorówkę. Cierpliwie czeka aż wszyscy zrobią zdjęcia.

Kapliczka w skale


Atrakcje w kanionie

Kanion sam w sobie jest niebywałą atrakcją. Jego długość to 14 km. Skalne ściany po obu stronach mają nawet 1 km wysokości od lustra wody. Na końcu kanionu jest duże jezioro Chicoasén wraz z tamą hydroelektrowni. Na turystów czekają już tam łódki - sklepy z wygórowanymi cenami (trzykrotnie wyższe niż w miasteczku), np. cola 0,6 litra kosztuje tam 35 pesos. Po drodze można spotkać bogatą w życie faunę, np. krokodyle, sępniki, małpy, itd.

 Krokodyl wylegujący się na słońcu

Sępniki

Atrakcje miasteczka

Miasteczko samo w sobie nie jest ciekawe. Głównym punktem jest duży plac z ceglaną budowlą w stylu mauretańskim o formie diamentu. Standardowo znajdą się tutaj kościoły. Innych atrakcji nie stwierdzono.

Wysuszony wodospad

Ceglana budowla w stylu mauretański o kształcie diamentu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz