środa, 7 marca 2018

Huatulco


Huatulco to 480 km plaż nad Oceanem Spokojnym.

Wakacje nad Pacyfikiem

Rząd meksykański po sukcesie turystycznym w Cancún chciał powtórzyć ten sukces w Huatulco. Sukcesu w pełni nie udało się powtórzyć, za to powstały wielkie ośrodki hotelowe z odpowiednio wysokimi cenami. Na przykład bardzo bogato wyglądająca miejscowość Crucecita. Ciężko tutaj znaleźć tani nocleg lub hostel. Na szczęście noce są tutaj bardzo ciepłe a miejsca na plaży jest sporo.

Plaża nad Pacyfikiem

Pani "sklep" na plaży

Namioty na plaży...

Transport

Dojazd w te okolice możliwy jest m.in. autobusem, np. podróż z Oaxaca kosztuje 352 pesos, czyli 90zł. Można również przylecieć samolotem. Lotnisko znajduje się 10 km na południe od Santa Maria Huatulco. Poruszanie się po stanie Huatulco jest już trochę trudniejsze. W wiele miejsc będzie ciężko dojechać bez własnego środka lokomocji. Jeśli już ktoś zdecyduje się na taksówkę, to lepiej na początku ustalić cenę przejazdu. Po zmroku podobno wzrasta przestępczość na drogach i plażach.

Mezcalo - popularny 40% alkohol z agawy, z robaczkiem

Wnętrze lokalnego kościółka

Atrakcje

Tutejsze plaże słyną przede wszystkim z wysokich fal. Jest to jedno z najlepszych miejsc do surfingu. Oprócz tego można uprawiać tutaj wszelkie sporty wodne, wliczając w to leżakowanie na plaży. Uwaga, słońce tutaj potrafi mocno przygrzać, więc koniecznie trzeba zaopatrzyć się w dobre filtry słoneczne. Zwłaszcza gdy planuje się odwiedzić plażę nudystów w Puerto Ángel.

Wyrzucone przez ocean

Pozostałości po ...?

Krab znalazł śniadanie

Warto również przyjrzeć się florze i faunie. Spora nadmorska część jest zagospodarowana pod Park Narodowy Huatulco. Można tutaj spotkać różne wersje krabów, jeżowców, pająków i wiele innych zwierząt. W nocy gdy ma się dużo szczęścia można wykąpać się w świecącym planktonie. Niestety, ja aż takim szczęściarzem nie byłem.

Krab mieszkający na skałach

Zapewne siedlisko wielu zwierząt

Kolonia jeżowców

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz