czwartek, 29 czerwca 2017

Arco - włoskie jedzenie


Kto nie lubi włoskiego jedzenia? Ja, osobiście mogę je jeść na okrągło. Ucztę możemy zacząć od przystawki, np. chlebek maczany w oliwie tłoczonej w pobliskich winnicach. Następnie pizza, lasagna, makaron. Do picia włoska kawa lub kieliszek wyśmienitego włoskiego wina, również z pobliskich winnic. Na deser już czeka panna cotta, tiramisu bądź inne słodkości.

Lasagne & pizza

To tylko mała próbka tego co na nas tam czeka. Ile za to zapłacimy? Cennik poniżej.
  1. Kopertowe (napiwek - coperto), 1 - 1,50 euro
  2. Chlebek z oliwą, 0 euro
  3. Pizza, lasagna, makaron, itp., 6-9 euro
  4. Deser, 4 - 5 euro
  5. Kawa, kieliszek wina, 4 - 5 euro
Spaghetti bolognese

Kopertowe - tzw. napiwek wliczony w cenę obsługi. Z reguły wynosi on 1 euro, lecz w lepszych restauracjach może delikatnie być wyższy. Kopertowe płaci tylko osoba, która zamawia posiłek. Dla przykładu. Trzy osoby wchodzą do restauracji do jednego stolika. Dwie z nich piją piwo, wino bądź kawę. Jedna osoba je posiłek. Tylko ta jedna osoba zapłaci napiwek.

Deser: ciasto bezowe, truskawki i lody

Chlebek przynoszą zawsze przed posiłkiem, jest on w gratisie. Oliwa zawsze stoi na stole, więc de facto również jest za darmo.

Gnocchi

Pizza, lasagna, makarony i inne tradycyjne dania kuchni włoskiej są mniej więcej w podobnych cenach. Natomiast typowe posiłki obiadowe są w znacznie wyższych cenach. Drobna uwaga, pizza jest jednego standardowego rozmiaru. W sam raz na jedną osobę.

 Tiramisu & pana cotta

 Pizza na kawałki dla amerykańskich turystów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz